25 травня 2017 р.

Довгий хвіст EdCamp

Місяць тому мені пощастило стати учасницею ІІІ національної (не)конференції  EdCamp, яка проходила у Харкові. Там було багато талановитих спікерів, які розкривали величезну кількість цікавих тем. Я відразу звернула увагу на тему, яку представляла експертка Ірина Баранова. Мова йшла про розвиток критичного мислення. Я з великим інтересом відвідала її майстер-клас  "Думати треба запитувати: як розвивати критичне мислення учнів", а потім,  під час закриття (не) конференції, коли кожен з нас уже думав про ефект довгого хвоста EdCamp і планував втілення побаченого й відчутого, я пообіцяла собі, що запрошу пані Ірину Баранову до нас у навчальний заклад, щоб і мої колеги познайомилися з цією енергійною,  талановитою жінкою, а також відкрили для себе секрети розвитку критичного мислення. Ірина Баранова- співавторка-розробниця навчального курсу "Основи критичного мислення", тренерка міжнародних освітніх програм, експертка освітньої платформи «Критичне мислення» (м. Київ)
Пані Ірина з учасниками тренінгу
23 травня пані Ірина приїхала до нас, щоб провести семінар-тренінг «Методика розвитку критичного мислення учнів у викладанні різних предметів». 30 наших співробітників узяли участь у заході. Як і має бути на тренінгу, пасивних учасників не було. Пані Ірина відразу створила невимушену атмосферу, яка сприяла відкритому спілкуванню (думаю, багато хто взяв на замітку прийоми об'єднання в групи, проведення фізкультпауз).
Будь-яка робота починається з вироблення правил. Зробили це і ми. Серед основних пунктів визначили наступні:
- бути пунктуальним;
- говорити коротко і по черзі;
- бути позитивним;
- говорити від себе;
- бути добровільним.
А потім ми, опрацювавши літературу, намагалися дати своє означення поняттю "критичне мислення". Зізнаюся, це було непросто.
Під час тренігу пані Ірина вчила нас дивитися на звичні речі, але під незвичним кутом. Наприклад, кожен педагог ставить учням запитання. Але мало хто замислюється над тим, ЯК він це робить, що саме хоче почути у відповідь. Ми дійшли висновку, що немає неправильних відповідей - є неправильні запитання. Двоє колег (Дудченко О.В., Холод А.О.) спробували себе в ролі авторів посібника з критичного мислення (фото),
а решта учасників мала можливість поставити їм запитання. Було непросто і цікаво. Треба було думати. А це ж саме це, що ми вимагаємо від учнів - ДУМАТИ! Хоча, як виявилося, кожен вкладає в це поняття свій зміст: хтось співвідносить це з пригадуванням, хтось - із повторенням почутого від учителя...
Тож ми вчилися ставити правильні запитання, які спонукають учнів аналізувати, порівнювати, робити висновки, спираючись на вже відомі факти та власний досвід.
Цей тренінг допоміг нам усвідомити поняття "критичне мислення", ми навчилися ставити питання, відрізняти факти від думок, познайомилися зі структурою уроку, який будується на технології критичного мислення. І треба сказати, він суттєво відрізняється від тих типів уроків, до яких ми звикли. 
За шість годин тренінгу ми зробили крок до того, що зараз називають Новою українською школою. 


Учасники тренінгу отримали сертифікати)))
Більше фото тут

Буду вдячна за коментарі

3ТМ готується до сесії


22 травня 2017 р.

Починаючи з 4-го уроку 23 травня 2017, групи будуть працювати в таких кабінетах:
група
кабінет
педпрацівник
5опр
14
Ревтова Г.В.
4опр
16
Іваннікова Л.В.
24ок
23
Пересипкін В.О.
33кп
15
Масловець  С.В.
74т
24
Пересипкін В.О.
23ок
19
Барахта О.Л.
75т
Будова автомобіля
Іванніков С.В.
3те, 3тм
7
Голуб Т.М.
31кп
5
Тінякова С.В.
71т
2
Михайлишин С.В.
35е
Виробниче навчання
Попов О.О.
32кп
Виробниче навчання
Прядко О.В.
36е
Виробниче навчання
Прядко О.І


18 травня 2017 р.

Шановні колеги!
Представляємо Вам добірку книг з розвитку критичного мислення.
 Хто хоче замовити книгу, зареєструйтесь. 

1.

 Посібник містить численні практичні завдання, вправи, життєві ситуації. Рубрики «Запрошуємо спробувати», «Поради від експертів» та ін., «живі» тексти, робота в парах та малих групах, цікаві питання для обговорення у загальному колі — ці та інші елементи курсу зроблять ваші уроки не лише корисними, а й незабутніми для дітей та збагатять ваш професіоналізм.

 Використання методів розвитку критичного мислення зробить ваш урок цікавим за формою і ефективним за результатами. У посібнику ви знайдете приклади таких уроків (17 методичних розробок), а також матиме змогу підготуватися до створення власного, розглянувши вміщені у посібнику питання особливостей побудови, опис основних прийомів і методів.
Уривок з книги: «Навчаємо мислити критично: посібник для учителів»
3.
Стисла характеристика сутності, мети і завдань курсу, затверджена МОН програма курсу — все це ви знайдете на сторінках посібника. Він містить короткий вступ щодо теорії і практики розвитку критичного мислення учнів та розгорнуті методичні рекомендації щодо проведення кожного з уроків названого курсу.
Уривок з книги: «Основи критичного мислення: методичний посібник для учителів».

4.
В енциклопедії ви знайдете детальний опис більш ніж 100 методів і прийомів інтерактивного навчання, які систематизовано відповідно до мети використання й різних етапів навчального процесу

Уривок з книги: «Енциклопедія інтерактивного навчання»

5.

Одинадцять розділів, численні додатки дають можливість розглянути всі аспекти дебатної технології від головних елементів, методів залучення аудиторії, можливої тематики до організації та оцінювання навчальних дебатів. 

Уривок з книги: «Навчання через дебати: різноманіття поглядів».
6.

20 тем, з яких вона складається, знайомлять з конкретними інструментами, способами критичного мислення. Запропоновані «тренажери», набори практичних вправ, надають можливість самостійно відпрацьовувати важливі навички «розкладання по поличках» потрібної інформації, протистояти маніпуляціям, знаходити ефективні рішення, аргументації. Вступний і заключний тести у книзі дозволять оцінити власний рівень розвитку критичного мислення на початку та побачити його зростання.
Уривок з книги«Критическое мышление для всех: Самоучитель».

                      

16 травня 2017 р.

17 травня - підготовка до ЗНО

Сьогодні, 18 травня, заняття не буде. Вибачте!


Підготовка до ЗНО! 
Сьогодні, 17, 05. 2017  О 22-00 чекаю вас, третьокурсники
Посилання на кімнату вебінару https://traven10.clickmeeting.com/ukr


Говоритимемо про СПР. Готуйте свої питання. У кого є мікрофони, підключайте.

напишіть в коментарях, кого чекати

відео ССР, СПР, БСР

Тести СПРБСР

Там, де прізвище, можете написати електронку, щоб я вислала відповіді

Графік ДПА . група 34е


15 травня 2017 р.

Програма тренінгу

Програма навчального семінару-тренінгу для викладачів
«Методика розвитку
критичного мислення учнів/студентів
у викладанні різних предметів. Базовий»
                 23 травня 2017 р.

Вступ. Мета та завдання семінару. Організація роботи групи
11.00 – 11.45
Блок 1. Що таке критичне мислення. Особливості організації навчання КМ.

11.45 – 12.45
Кава-брейк
12.45 – 13.00
Блок 2. Запитання як інструмент розвитку критичного мислення: типи, види і  особливості методики застосування запитань на уроках з розвитку КМ.

13.00 – 14.30
Обід
14.30 – 15.15
Блок 3. Методи критичного опрацювання інформації: методи роботи з текстами, методи систематизації інформації з допомогою графічних організаторів.

15.15 – 16.45
Кава-брейк
16.45 17.00
Блок 4. Методи оцінки достовірності інформації з різних джерел: відрізняємо факти від думок, розпізнаємо маніпуляції.

17.00 – 17.45
Підведення підсумків тренінгу, вручення сертифікатів.
17.45 – 18.00



Ведуча тренінгу Ірина Баранова - співавторка-розробниця навчального курсу «Основи критичного мислення»,  тренерка міжнародних освітніх програм, експертка освітньої платформи «Критичне мислення», м. Київ.





www.criticalthinking.expert                (044) 228 86 77, (050) 362 5778, (063) 732 2090,
                                                                
                                             info@criticalthinking.expert 


13 травня 2017 р.

Увага!

З 18 травня відбудуться деякі зміни в розкладі:
Виходять з виробничої практики учні груп 74т, 75т. (див. розклад)
Змінюється розклад в групі 32кп
Група 34е іде на ДПА. Графік тут

10 травня 2017 р.

Записуймося на тренінг!

Шановні колеги! 
Під час відвідування  EdCamp я познайомилася з людиною, яка знає, що таке критичне мислення, як його розвивати в себе та в учнів, як застосувати цю технологію в навчальному процесі. Це Ірина Баранова - фахівець у галузі освітніх інновацій, психолог, розробник і автор посібників з критичного мислення; тренер освітніх програм, дебатів, бізнес-тренер.
Пані Ірина може провести тренінг з розвитку критичного мислення у нас в училищі. 
Ця подія планується на 23 травня 2017 року (вівторок). 
Тренінг триває 6 годин.
Заняття платне (орієнтовно 200 грн з людини. Це менше, ніж на тренінгу в Києві!).
Кількість місць обмежена, тому прошу зареєструватися тих, хто зацікавився. 
Учасники отримають сертифікати.
Група учасників тренінгу сформована. Дякую!

2 травня 2017 р.

Два дні на ЕdCamp



Квітень для мене закінчився суперподіями: Днем відкритих дверей в училищі та поїздкою до Харкова на ІІІ (не)конференцію ЕdCamp Ukraine - 2017.
                        На карті EdCamp є  Михайлівка
Бажання взяти учать у (не)конференції виникло давно, але все якось не складалося. Восени 2016 року ми з Куліковською Л.П. та Пересипкіною О.В. вирішили подати заявку на проведення міні-ЕdCamp у нас в училищі. Розробили програму, склали смету, подали заявку, але не пройшли конкурс (нам пояснили, що в професійно-технічному закладі вони таке ще не проводили, але, напевне, зацікавилися нашою ідеєю, бо пообіцяли запросити на закриття (не)конференції у квітні 2017). І обіцянку було виконано!