Показ дописів із міткою Події. Показати всі дописи
Показ дописів із міткою Події. Показати всі дописи

20 січня 2018 р.

"Педагогічні орієнтири-2018". Релакс

Канікули - час відпочинку й слушна нагода  для педагогів поспілкуватися з колегами, підвищити свій професійний рівень і підготуватися до нового семестру.
Наш педагогічний колектив з ініціативи творчої групи для роботи під час канікул обрав формат (не)конференції і працює за складеним планом.

25 травня 2017 р.

Довгий хвіст EdCamp

Місяць тому мені пощастило стати учасницею ІІІ національної (не)конференції  EdCamp, яка проходила у Харкові. Там було багато талановитих спікерів, які розкривали величезну кількість цікавих тем. Я відразу звернула увагу на тему, яку представляла експертка Ірина Баранова. Мова йшла про розвиток критичного мислення. Я з великим інтересом відвідала її майстер-клас  "Думати треба запитувати: як розвивати критичне мислення учнів", а потім,  під час закриття (не) конференції, коли кожен з нас уже думав про ефект довгого хвоста EdCamp і планував втілення побаченого й відчутого, я пообіцяла собі, що запрошу пані Ірину Баранову до нас у навчальний заклад, щоб і мої колеги познайомилися з цією енергійною,  талановитою жінкою, а також відкрили для себе секрети розвитку критичного мислення. Ірина Баранова- співавторка-розробниця навчального курсу "Основи критичного мислення", тренерка міжнародних освітніх програм, експертка освітньої платформи «Критичне мислення» (м. Київ)
Пані Ірина з учасниками тренінгу
23 травня пані Ірина приїхала до нас, щоб провести семінар-тренінг «Методика розвитку критичного мислення учнів у викладанні різних предметів». 30 наших співробітників узяли участь у заході. Як і має бути на тренінгу, пасивних учасників не було. Пані Ірина відразу створила невимушену атмосферу, яка сприяла відкритому спілкуванню (думаю, багато хто взяв на замітку прийоми об'єднання в групи, проведення фізкультпауз).
Будь-яка робота починається з вироблення правил. Зробили це і ми. Серед основних пунктів визначили наступні:
- бути пунктуальним;
- говорити коротко і по черзі;
- бути позитивним;
- говорити від себе;
- бути добровільним.
А потім ми, опрацювавши літературу, намагалися дати своє означення поняттю "критичне мислення". Зізнаюся, це було непросто.
Під час тренігу пані Ірина вчила нас дивитися на звичні речі, але під незвичним кутом. Наприклад, кожен педагог ставить учням запитання. Але мало хто замислюється над тим, ЯК він це робить, що саме хоче почути у відповідь. Ми дійшли висновку, що немає неправильних відповідей - є неправильні запитання. Двоє колег (Дудченко О.В., Холод А.О.) спробували себе в ролі авторів посібника з критичного мислення (фото),
а решта учасників мала можливість поставити їм запитання. Було непросто і цікаво. Треба було думати. А це ж саме це, що ми вимагаємо від учнів - ДУМАТИ! Хоча, як виявилося, кожен вкладає в це поняття свій зміст: хтось співвідносить це з пригадуванням, хтось - із повторенням почутого від учителя...
Тож ми вчилися ставити правильні запитання, які спонукають учнів аналізувати, порівнювати, робити висновки, спираючись на вже відомі факти та власний досвід.
Цей тренінг допоміг нам усвідомити поняття "критичне мислення", ми навчилися ставити питання, відрізняти факти від думок, познайомилися зі структурою уроку, який будується на технології критичного мислення. І треба сказати, він суттєво відрізняється від тих типів уроків, до яких ми звикли. 
За шість годин тренінгу ми зробили крок до того, що зараз називають Новою українською школою. 


Учасники тренінгу отримали сертифікати)))
Більше фото тут

Буду вдячна за коментарі

2 травня 2017 р.

Два дні на ЕdCamp



Квітень для мене закінчився суперподіями: Днем відкритих дверей в училищі та поїздкою до Харкова на ІІІ (не)конференцію ЕdCamp Ukraine - 2017.
                        На карті EdCamp є  Михайлівка
Бажання взяти учать у (не)конференції виникло давно, але все якось не складалося. Восени 2016 року ми з Куліковською Л.П. та Пересипкіною О.В. вирішили подати заявку на проведення міні-ЕdCamp у нас в училищі. Розробили програму, склали смету, подали заявку, але не пройшли конкурс (нам пояснили, що в професійно-технічному закладі вони таке ще не проводили, але, напевне, зацікавилися нашою ідеєю, бо пообіцяли запросити на закриття (не)конференції у квітні 2017). І обіцянку було виконано! 

6 липня 2016 р.

Сьогодні у нас в училищі сталася надзвичайна подія: до нас завітали БрильК.І., голова обласної державної адміністрації , Бойко З.М., заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації , Борисов Б.М., заступник  голови облдержадміністрації, Самардак Г.В., голова обласної ради, Стулень О.В., голова Михайлівської РДА, Передерій С.В., голова Михайлівської районної ради, його заступник Лагєрєва І.В., директор компанії John Deere Україна Пітер Саксе,  представники компанії - постачальника "Агротек", представники Департаменту освіти і науки ЗОДА Озерова Т.Я., Сороченко О.В.

30 грудня 2015 р.

Відбулася нарада

24 грудня відбулася нарада директорів професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області. Близько 50 гостей було у нашому навчальному закладі. 
Офіційну частину я, можливо, опишу колись пізніше, а сьогодні хочеться просто поділитися враженнями від побаченого.

25 березня 2015 р.

Моє перше знайомство з проектом "Міксіке в Україні" розпочалося випадково: я потрапила на вебінар Маргарити Носкової з цієї теми. Через те, що у мене не  математичний склад розуму, то вебінар я послухала, декілька разів спробувала тренувальні вправи з усного рахунку, розказала про цю подію в блозі і... все. Проте у нас в училищі знайшлися люди, які серйозно зацікавитися цим проектом - Комзолова Н.Ж., яка виявила бажання долучити учнів до цього, і Нестерова В.В., яка сама серйозно засіла за віртуальний тренажер і, як потім з*ясувалося, показала високі результати в категорії "Сеньойори"...  
... Днями колеги повернулися зі Львова, де відбувся фінал змагань з усного рахунку "Прангліміне" (більше - тут).

Радію з того, що брали участь у такому заході... Пишаюся тим, що про наш навчальний заклад почули за межами області... По-доброму заздрю дівчатам, що вони побували там, де зібралася еліта сучасної освіти. Саме такі педагоги  вносять зміни у звичний для нас спосіб мислення, запроваджують інновації в навчальний процес.
Хочеться вірити, що наступного року від училища буде більше учасників і вони покажуть гідний результат.

7 грудня 2014 р.

Перший день пройшов... Політ нормальний...

Шановні колеги!
Пройшов перший день дистанційного навчання. Яким він був, які залишив враження, про що змусив замислитися - про все це ми поговоримо на нараді, яка, ймовірно, відбудеться 22 грудня. А сьогодні я хочу подякувати вам, колеги, за розуміння, за оперативність і небайдужість до справи, яку робимо.
Більше - на сторінці "Дистанційне навчання"

14 листопада 2014 р.

Дивовижна подорож на Хортицю

В.І.Ленін. Запоріжжя
Впевнена, немає в світі людей, які б не любили відвідувати нові місця, адже, за словами Анатоля Франца, подорожі вчать більше, ніж що б то не було. Іноді один день, проведений в інших місцях, дає більше, ніж десять років вдома. Я із задоволенням хочу поділитися з читачами блогу враженнями учнів групи 71т, які днями відвідали місто Запоріжжя і острів Хортицю.

4 листопада 2014 р.

Ванільно - фруктовий аромат виставки

... Згадався дитячий віршик: "... в булочной пахнет тестом и сдобой...", коли у вестибюлі навчального корпусу запахло свіжою випічкою.
Це майстри виробничого навчання кафедри кухарів-пекарів вирішили показати свою майстерність, організувавши виставку-ярмарок. Вироби були різноманітні: булочки, бісквітні  рулети, пиріжки, ватрушки, рогалики, - всього настільки багато і все таке смачне на вигляд (як потім з'ясувалося, і на смак теж), що все хотілося спробувати.

19 жовтня 2014 р.

Щоденник мого навчання

У перший тиждень жовтня я розпочала дистанційне навчання на курсі "Візуалізація: зробимо урок яскравішим, цікавішим і доступнішим" Ірини Слуцької. Багато чого навчилася, проте ще є над чим працювати (стрічка часу, яку ви бачите, ніяк не хотіла мені підкорятися, проте, якщо поруч грамотний тренер, то все можна зробити))) Дякую пані Ірині за допомогу!

Колеги, можливо, якийсь сервіс захочете на уроці використати і ви?! Опановуйте і дивуйте своїх учнів!

16 жовтня 2014 р.

Як в училищі борщик варили

Овочі для борщу треба нарізати красиво))
Щороку, в жовтні, коли першочергові орнанізаційні питання уже вирішені, коли першокурсники вже трохи роззнайомилися один з одним і новими викладачами, коли ще зарано думати про семестрові оцінки, а погода ще тішить теплими днями, в училищі проходить видовищне дійство - посвята в першокурсники. Довгий час цей захід називали "Козацькими розвагами", бо проводився зазвичай 14 жовтня - на Покрову - покровительку козаків. 

Оновлення сторінок

Увага! 
Оновлено сторінки

3 жовтня 2014 р.

Три насичених дні жовтня

Жовтень починається зі свят і приємних новин.
День 1-й. Члени колективу їдуть до Запоріжжя, щоб привітати свою колегу Куліковську Ларису Павлівну із заслуженою нагородою: вона стала лауреатом щорічної обласної педагогічної премії.

1 жовтня 2014 р.

Пробний вебінар... Результати...

Вчора я провела свій перший вебінар. Це було заняття з української мови, аналізували типові помилки, допущені при написанні контрольної роботи.
Мені хотілося показати дітям (а тепер і колегам) можливості проведення заняття на відстані. Це незвично, цікаво і ... актуально. 
Пропоную переглянути частину запису нашої віртуальної зустрічі з учнями групи 22ок

30 вересня 2014 р.

Пробний вебінар

Шановні колеги, учні!

Сьогодні, 30 вересня, хочу провести пробний вебінар з учнями групи 22ок.
Тема - аналіз діагностичної контрольної роботи з української мови. Типові помилки. Але головною тут є не стільки тема, скільки бажання спробувати новий вид роботи.

27 вересня 2014 р.

Життя відновлюється!

Правду говорять: не будеш достатньо цінувати, поки не втратиш...
Негода, яка пролетіла вулицями Михайлівки і району, вкотре довела, ЯК ми звикли до цивілізації. 

1 вересня 2014 р.

1 вересня

 1 вересня - День знань... Ми, педагоги, чекаємо цього дня з особливим хвилюванням: до нас прийдуть нові учні, яких треба буде навчити, зрозуміти, полюбити...

12 червня 2014 р.

Знайомі незнайомці WEB 2.0

Чомусь саме зараз все популярнішими стають розмови про використання сервісів WEB 2.0 у навчальному процесі: обласний інститут проводить курси підвищення кваліфікації з таким спецкурсом, освітяни-блогери пишуть про це на своїх сторінках... Щоб розібратися з цим знайомим незнайомцем, в училищі було проведено методичну нараду.